Лайфхаки. Як підготуватися до іспитів
Підготовка
Найголовніша складова успішної сесії – це, звісно, підготовка. Чітко виокреми час на опрацювання білетів, склади графік, пошукай допомоги у старших курсів. Заклавши міцний фундамент, отримати високий бал буде не так складно.
1. Мотивуй себе правильно.
Людина, звісно, єдина і очі її єдині, та тваринні рефлекси нам надто близькі. Всього-на-всього розклади смаколики у книжці і, поступово читаючи, їж. Уже хочеться читати. Але не захоплюйся їжею: коли активно працює шлунок, реакції нервової системи значно притуплюються.
2. Розділяй і володарюй.
Розділи всі білети на кількість днів, яка залишилася до “випробування”. Вчи блоками (один день ─ один блок), а останній день залиш для повторення. Ця техніка працює навіть якщо ти не ходив на лекції: просто знайди час та вчи. Пам’ятай лише, що вся інформація “устаканиться” аж на третій день.
Якщо ж час для тебе – розкіш, опановуй скорочитання.
3. Пиши шпаргалки.
Механічна пам’ять у людини дуже сильна, тож ти краще засвоюєш матеріал, записуючи щось або ж накидаючи шпаргалки. Використовувати їх не обов’язково і навіть украй небажано, але ж ми тільки готуємося. Для шпаргалки краще використовувати різнокольорові ручки. Така “каляка” формує так званий психологічний “якір”.
Вдавайся також до інших вправ для кращого запам’ятовування. Наприклад, асоціюй потрібні дати або імена з родичами, уявляй картинки до тексту.
І слухай Моцарта: психологи певні, що його музика допомагає мислити структуровано.
4. Щоб довго не спати – спи недовго.
Випий кави і засни на 15 хвилин. Дія кофеїну зазвичай починається через 20 хвилин після кави. До цього часу можна встигнути зарядитися силами у сні. Головне ─ поставити будильник і не спати більше 25 хвилин: через півгодини настає стадія глибокого сну. Перервавши її, відчуєш себе вкрай розбитим.
До речі, можна пити не лише каву. Додай у філіжанку 50 мл коли, вершки і лід. Якщо набратися зухвалості, то і трошки коньяку. Кажуть, що ефект від напою може збільшитися вдвоє.
Інші способи: таблетки кофеїну або янтарної кислоти, мате, зелений чай із лимоном і медом.
5. Жуй, щоб згадати.
Просто жуй. Жувальні рухи активізують процес підготовки до перетравлення: виділяється речовина інсулін, і ти стаєш бадьорішим. Однак там є ще одна фішка. Перед екзаменом жуй жуйку того ж смаку, як ту, коли готувався. Це простимулює пам’ять. Та пам’ятай: інсулін не тільки робить тебе бадьорим, але й збільшує апетит.
Тому паралельно радимо жувати вітамін С, В: вони піднімають настрій. До раціону також включіть:
- молоко і рис (впливають на вироблення “гормону щастя” серотоніну);
- рибу (містить цінні жирні кислоти, що покращують пам’ять і зір);
- броколі (багате на фолієву кислоту, яка підтримує кістковий мозок);
- боби (для гарного травлення, щоб не запороти іспит);
- горіхи (містять антиоксиданти, корисні для серця).
До речі, від бананів ендорфінів стає більше, ніж від шоколаду.
6. Одна голова – добре, а дві – краще.
Можна готуватися до іспитів удвох. Такий має свої переваги, за умови, що до цього ставитися серйозно і сумлінно. Вчитися разом не варто ─ краще розділити питання, а от повторювати бажано удвох. Хтось грає суворого викладача, а хтось ─ сумлінного студента. Це краще робити за день до іспиту.
Коментарі
Дописати коментар